close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
باور کنید مکه در اشغال است/ ترفند عربستان برای پرداخت دیه شهدای منا
تبليغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات سايت
نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟
آمار مطالب
کل مطالب : 57
کل نظرات : 35

بازديد امروز : 22 نفر
بارديد ديروز : 6 نفر
بازديد هفته : 54 نفر
بازديد ماه : 137 نفر
بازديد سال : 137 نفر
بازديد کلي : 13,890 نفر

افراد آنلاين : 1
عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
پيوندهاي روزانه
کدهاي اختصاصي
پشتيباني
theme by
roztemp.ir
RSS

Powered By
Rozblog.Com
تبليغات
رزتمپ

وبلاگ حجاب بانو نوشت ؛ ما مسلمانان ، صرفنظر از گرایش ها و برداشت های متفاوتمان از دین اسلام ، امروزه با فوجی از دشمنان مواجه هستیم. امپریالیسم و مولود نامشروعش صیهونیسم خط مقدم دشمنان ما هستند.

در خطوط بعدی نیز دشمنانی از فرقه ها و اندیشه ها و دسته های دیگری علیه ما فعالیت می کنند. از هندوهای افراطی در هند گرفته تا طبقات حاکم بر کشورهای مسلمانان آسیا و آفریقا. از منطق و عقل به دور است که با همه دشمنان مذکور به طور همزمان درگیر شویم.

رسول اکرم (ص) با تمام دشمنان بالقوه و بالفعل زمانه خود مدبرانه رفتار می کرد و ما نیز امروزه با الگو قرار دادن سنت ایشان می توانیم رفتارهای خود در حوزه های سیاسی و نظامی را تعریف کنیم.

دشمنان اسلام در دوران حیات پیامبر (ص) شامل دو امپراطوری قدرتمند ایران و بیزانس و یهودیان صیهونیست آن زمان در مدینه می شدند که اساس و پایه نظام حکومتی اسلام را از درون تهدید می کردند.

علی رغم وجود قدرت های ستیزه جو در گرداگرد حوزه اسلام ، پیامبراکرم (ص) قوا و امکانات و منابع خود و جامعه نوپای مسلمان را بر ضد مشرکان مکه متمرکز نمود تا اینکه سرانجام این شهر را آزاد کرد. در جریان ده سالی که پیامبر اکرم(ص) و مسلمانان مؤمن و فداکار، همت خود را بر آزادسازی مکه گذاشته بودند ، مدینه نیز از وجود منحوس و رخنه یهودیان پاک شد . با وجودی که جهاد اصلی مسلمانان با مشرکان مکه بود ، اما این جهاد مستلزم تامین امنیت حکومت اسلام در برابر سایر دشمنانش مانند یهودیان مدینه بود ، تا ایمکه بالاخره یهودیان پس از خیانت هایی که مرتکب شدند و عهد و پیمان های قبلی خود را شکستند حق سکونت در مدینه را از دست دادند.

اوضاع امروز ما شباهت های فراوانی با اوضاع زمان پیامبر گرامی اسلام دارد. مکه در زمان حاضر به دست کسانی اداره می شود که رفتارشان نه صرفاً در قاموس دینی ، بلکه به لحاظ سیاسی مؤید و ثابت کننده شرک آنان است ، در زندگی فردی خود و مراقبت از بیت الله الحرام آداب و احکام دینی را رعایت می کنند ، قریش و مشرکان مکه نیز در زمان پیامبر همین گونه عمل می کردند .

 

آنان نیز در اداره امور کعبه و شهر مکه مناسک ابراهیمی را به جای می آوردند .اما آن مناسک نمی توانست این حقیقت را پنهان کند که ماهیت کار آنان به هیچ وجه از آیین های ابراهیمی نشات نمی گیرد. پیامبر (ص) با این پیروان تشریفاتی مناسک ابراهیمی جنگید زیرا آنان از پذیرش و تصدیق قدرت و مشیت خداوند یکتا و بی همتا در امور دنیوی بشر سرباز می زدند. و با این اعمال ، کاملا در جهت مخالف و در ضدیت با توحید ابراهیم و جانشینانش ، خاتم الانبیا (ص) ، عمل و رفتار می کردند.

رژیم پادشاهی عربستان سعودی که خود را خادم الحرمین معرفی می کند دقیقا نسخه امروزین همان مشرکان است. آنان با وجودی که مناسک دینی را متعصبانه اجرا می کنند ، اما به جای گردن نهادن به ولایت الهی در اداره امور کشور خود ، به قدرت و سلطه امپریالیسم و صیهونیسم تعظیم و تمکین می کنند.

از این رو در خط مشی های سیاسی آن ها هیچ اثر و نشانه ای از سنت رسول الله (ص) دیده نمی شود . سعودی ها حتی از قریش نیز سبقت گرفته اند ، زیرا قریش برای بقای خود هیچگاه به امپراتوری ایران و روم یا یهودیان مدینه متکی نبودند ؛ در حالی که حکام عربستان در موضوعات دفاعی ، مالی و سیاسی به اندازه ای وابسته به قدرت های امپریالیستی و خواسته های صهیونیست ها هستند که تمایز بین سیاست های این کشور با سیاست های دشمنان اسلام امکان پذیر نیست.

مثالی روشن تر و قابل فهم تر از پول رایج عربستان یعنی ریال نمی توان ارائه کرد ، که بندنافش را به دلار آمریکا گره زده است ؛ با صعود و نزول ارزش دلار آمریکا ، ریال عربستان نیز صعود و سقوط می کند !!!!

چندین نسل است که جنبش های اسلامی در جهان اسلام به انحاء مختلف و در جبهه های متعدد مشغول مبارزه برای خلاصی از زیر یوغ اشغالگری ، استثمار  و حکومت دیکتاتوری دشمنان اسلام بوده اند .معذلک ، در طول این سال ها از ایده اولویت دادن به تکلیفی که پیامبر عظیم الشان اسلام بدان توجه فرمود غفلت کرده ایم ؛ آزاد سازی مکه.

 

شاید جدی ترین عاملی که توجهات را از آزادسازی مکه منحرف می سازد ، مسئله فلسطین ، یا اشغال قدس بدست یهودیان باشد . ظاهراً سران عربستان و رژیم صیهونسیتی از سرگرم بودن مسلمانان به قضیه آزادی فلسطین از طریق تاسیس کشور دسته دوم فلسطینی در چارچوب نظم بین المللی کنونی احساس رضایت و راحتی می کنند.

پذیرفتن این واقعیت که اسلام در حال قدرت گرفتن است و نمی توان وجود آن را در معادلات مختلف نادیده گرفت برای سران عربستان و رژیم صیهونیستی بسیار گران است ؛ اما تمرکز جنبش های اسلامی بر مسائل داخلی و همچنین قضیه فلسطین که در جهان شکلی نمادین و مختص مسلمانان به خود گرفته خیال این دو رژیم را راحت کرده و در واقع موضوعی برای نگرانی آنان به شمار نمی آید . دشمنان اسلام هم از هر دسته و جناح و مرام و مسلکی خود را با این الگوی اولویت ها در میان جنبش های اسلامی تطبیق داده و با آن مقابله می کنند .

آنچه که خواب خوش را از چشمان آن رژیم ها می رباید این است که رهبران جهان اسلام ، افراد و تشکل های درون جنبش های اسلامی نگاه خود را به آزادسازی مکه معطوف کنند . آنگاه زیرساخت های اسلامی نگاه خود را به آزادسازی مکه معطوف کنند . آنگاه زیرساخت های سیاسی نهادینه ای که نیروهای امپریالیسمی _ صیهونیستی بواسطه آن ها بر جهان اسلام مسلط شده اند با چالش مستقیم و جدی روبه رو خواهند شد . هدف این نیست که مسئله قدس و آوارگی فلسطینیان از خانه و کاشانه شان کنار گذاشته شود ، بلکه صرفا سنت پیامبر اکرم (ص) پیاده گردد.

اگر جنبش جهانی اسلام ، این راهبرد را در دستور کار خود قرار دهد ، خواهیم دید که اسرائیلی ها بسیار بیشتر از خود سعودی ها از این تحول نگران شده و برای انحراف آن وارد صحنه می شوند .چرا ؟ زیرا آزادسازی مکه و تاسیس قدرت اسلامی در قلب امت مسلمان زمینه ساز کانون درخشانی خواهد شد که مسلمانان سراسر دنیا گرد آن جمع شده ، و این امکان را به مناسک حج می بخشد تا هم چمون نماد قدرت جهان اسلام حضور خود را به رخ دیگران بکشد . پس جای تعجب نیست که اسرائیلی ها تمام کوشش خود را به عمل می آورند تا مکه را از معرض دید و توجه و نگرانی جنبش اسلام دور نگه دارند .

این دقیقا همان وضعیتی است که هزار و چهارصد سال پیش وجود داشت .آنگاه که توجه نهضت اسلامی رسول الله (ص) به مکه معطوف شده بود ، یهودیان مدینه با مشرکان مکه پیمان بستند تا حکومت اسلامی در مدینه را ساقط کنند ؛ و همین نیز مایه روسیاهی و فلاکتشان شد. با آزاد سازی مکه ، قوای مسلح اسلام به راه خود ادامه داد و فلسطین _ ارض مقدس _ آزاد شد . بنابراین باید ابتدا خانه و وطن اصلی را آزاد نمود . مکه وطن همه مسلمانان است و آزادسازی جهان اسلام باید از مکه آغاز شود .این سنت پیامبر جلیل القدر اسلام است .

پیامبر هم می توانست با انتخاب یک راهبرد جایگزین ، ابتدا اعراب را به پاک سازی مدینه از لوث وجود یهودیان تشویق کند .با عنایت به ماهیت یهودیان ، این امر چندان دشوار نمی بود . اما به تاسی از الگوی پیامبر (ص) ، هرگاه مکان های مقدس جهان اسلام و سرزمین های ما تحت اشعال هستند ، اولویت را باید به آزادسازی مکان های مقدس داد . شاید اثبات این امر که مکه به اشغال درآمده دشوار باشد ، و درک اینکه مقدس ترین و عزیزترین مکان های جهان اسلام ده ها سال پشت نقاب خاندان سلطنتی سعودی در اشغال و بازیچه امپریالیست ها و صیهونیست ها بوده است قلب انسان را بفشارد . اما نمی توان از این واقعیت گریخت ؛ و اگر این دو میلیارد مسلمان قادر نباشند آنچه را که متعلق به همه آنان است از اشغالگران پس بگیرند ، چگونه امید دارند مناطقی را که به برخی از آنها تعلق دارد از چنگ دشمنان بیرون آورند ؟

تاکید می کنم که تمرکز بر آزادسازی مکه به هیچ وجه با مبارزه برای آزادی فلسطین یا سایر اراضی اشغالی جهان اسلام منافات ندارد .البته این مبارزات به خصوص در جایی که اساسا نبرد دفاعی علیه متجاوزان به دین و سرزمین های اسلامی وجود دارد باید استمرار یابند ؛ معذلک این نکته مهم را باید به خوبی درک کرد که آن مبارزات در راستای مبارزه و جهاد مشترک و جامع تری است که غایت آن آزادسازی مکه و نهایتا رهایی فلسطین و سایر سرزمین های اشغال شده اسلامی است . آنچه در این سطور بیان می شود یک دیدگاه و نظر شخصی نیست ؛ بلکه فهم دقیقی از سنت نبوی (ص) است . نه یک کلام بیشتر و نه یک کلام کمتر .

و همین امر ساده نیز گویی از دایره فهم بسیاری از مسلمانانی که خود را در شمار جنبش جهانی اسلام می دانند ، بیرون است . دلایل فراوانی را برای این غفلت می توان برشمرد ، یکی از آن ها ارتباطاتی است که سعودی ها به دقت و موذیانه با گروه ها و تشکل های اسلامی در دنیا برقرار کرده اند . اما از واقعیت نمی توان فرار کرد . آیا آیه و حدیثی را می توان یافت که جدا نگه داشتن مکه از دسترسی دو میلیارد مسلمان را توصیه یا توجیه کرده باشد ؟ چرا سفر به مکه برای مومنان این قدر مشکل است ، در حالی که امپریالیست ها به راحتی به عربستان رفت و آمد می کنند ؟

 

درد آور اینجاست که برخی از افراد راس قدرت نیز نسبت به این وضعیت بی اعتنا هستند . زمانی نه چندان دور ، در دوران حیات امام خمینی (ره) دولت جمهوری اسلامی ایران با برگزاری یا حمایت از کنگره حج می کوشید آگاهی مسلمانان از خیانت سعودی ها به مناسک حج و تهی ساختن آن از معنا ، هدف و انگیزه را افزایش دهد.

اکنون می بینیم که سعودی ها از مقامات ایران دعوت به شرکت در مراسم حج می کنند ! و آنان نیز این دعوت را پذیرا می شوند ! البته اقتضای دلایل حکومتی که بر اساس آنها دولت اسلامی ایران به ناچار با رژیم های منفور از جمله سعودی ها رابطه برقرار می کند قابل درک است ؛ اما بهره برداری سران رژیم سعودی از مناسک حج در جهت اغراض سیاسی خود که همانا پیاده سازی اهداف و نقشه های امپریالیست ها و صیهونیست هاست را نباید به هیچ وجه تحمل کرد و بار دیگر ، دولت ایران در عرصه ناهموار و متلاطم سیاست خارجی اقدام خطرناک ، زیانبار و نامناسبی را انجام داده است. قربانی شدن ۴۶۵ ایرانی در حادثه منا نمونه بارز این خوی خباثت سعودی ها است  که هنوز ار پرداخت دیه آنان خود داری می کند.

یک موضوعی که شاید از دید مسئولان حج و زیارت مغفول مانده باشد این که عربستان با پذیرش 85 هزار حاجی آن هم با پرداخت های میلیونی ، حداقل 5 میلیون تومان با یک حساب سر انگشتی دولت سعودی نه تنها پول گذافی به دست می آورد بلکه با همین پول قصد دارد دیه شهدای منا را پرداخت کند.

در پایان این سؤال مطرح می شود حالا که عربستان با آمریکا سر یک سفره می نشینند و برای ایران نقشه ها می ریزند، از آنان تسلیحات خریداری می کنند تا علیه نظام جمهوری اسلامی به کار ببرند آیا واقعا دیه شهدای منا را پرداخت خواهند کرد؟

 

نوشته: سیده زینب حیدری 

امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 1 نفر مجموع امتياز : 5

برچسب ها : مکه , اشغال , دیه , شهدای منا , عربستان سعودی , مسلمانان , حج , حجاب بانو ,
بازديد : 41
[ ] [ 13:14 ] [ سیده ]
آخرين مطالب ارسالي
ارسال نظر براي اين مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
.: Weblog Themes By roztemp :.

آرشيو
جست و جو